Cebulowy kwiat lotosu

Cebulowy kwiat lotosu

Składniki:
Czerwona cebula średniej wielkości 5 szt.
Ocet balsamiczny biały
Tymianek 3 gałązki
Rozmaryn 1 gałązka
Oliwa z oliwek
Sól i pieprz
Natka pietruszki garść
Figi 3 szt.
Ser typu feta 100 g
Kwiaty jadalne do dekoracji
Jajka przepiórcze 1 op.
Sałata roszponka garść
Przygotowanie:
Cebulę obierz nie uszkadzając korzenia. Cebulę nakrój wzdłuż na pół tak aby pozostawić ok 0,5 cm - 1 cm nie przecięty od strony korzonka. Przekręć cebulę o 45° i natnij raz jeszcze w ten sam sposób. Kontynuuj w ten sposób co najmniej 4 razy, aby powstały niedokrojone ósemki. Tak przygotowaną cebulę ułóż na blaszce i lekko rozchyl. Skrop oliwą z oliwek, octem balsamicznym oraz dopraw solą i pieprzem. Posyp listkami tymianku i rozmarynu, a następnie wstaw do piekarnika rozgrzanego do 160°C na ok. 20 minut.
Jajka przepiórcze włóż do gorącej wody i gotuj ok. 5 min. Po tym czasie umieść w zimnej wodzie, aby je zahartować. Jajka możesz obrać umieszczając je w słoiku z odrobiną wody. Następnie należy mocno potrząsnąć słoikiem tak, aby jajka lekko się obtłukły. Takie jajka jest zdecydowanie łatwiej obrać.
Po wyjęciu z piekarnika cebulę przełóż na talerz z roszponką. Posyp pokruszonym serem. Dodaj pokrojone figi, jajka przepiórcze przekrojone na pół oraz jadalne kwiaty. Dopraw solą i pieprzem oraz skrop oliwą i octem balsamicznym.